Leszögezte az USA új védelmi minisztere, hogy mit akar: hát, nem woke hadsereget
A 44 éves katonai veterán várhatóan nem fogja folytatni a demokraták ideológiai alapú toborzását.
Az amerikai külügyminisztérium az adófizetők pénzéből 20 600 dollárt (bő 8,5 millió forintot) adott egy ecuadori szervezetnek, amely a toleranciát, a sokszínűséget és a befogadást népszerűsíti, nem mellesleg tizenkét transzvesztita fellépést is rendeznek majd az amerikai támogatásból.
Az amerikai külügyminisztérium kiadásait böngészve tűnt fel a nemzetközi sajtónak, hogy szeptember 30-án úgy döntöttek adnak némi pénzt a Centro Cultural Ecuatoriano Norteamericano Abraham Lincoln nevű nonprofit szervezetnek.
A külügyminisztérium reakciója szerint azért finanszírozzák a programot, mivel az „az amerikai külpolitikai célok megvalósításának támogatása, a nemzeti érdekek előmozdítása és a nemzetbiztonság erősítése a külföldi közvélemény tájékoztatásával, valamint az Egyesült Államok és a világ polgárai közötti kapcsolatok erősítését szolgálja”.
„A program célja, hogy lehetőséget adjanak az ecuadori LMBTQ+ tagoknak arra, hogy szabadon és biztonságosan kifejezhessék magukat” – állítja a külügyminisztérium szóvivője. És persze az önmaguk kifejezésébe a drag-show-k is beletartoznak.
A támogatók szerint „jó dolog”, ha a gyerekek látnak ilyet, ám egy gyermekjogi képviselő a The Epoch Timesnak azt mondta, hogy
a gyerekeknek szóló drag-show-k veszélyesek, hiszen lényegében normalizálják a helytelen viselkedést.
Amerikában népszerűsítik, Kínában tiltják
Kína már tavaly óta harcol a kínai férfiak elnőiesedése ellen: nem hogy nem népszerűsíti, de egyenesen betiltja az LMBTQ tartalmakat videójátékokban és népszerű sorozatokban is – számolt be korábban a Makronóm.
Alex Lo, a South China Morning Post (SCMP) újságírója szerint többen is úgy gondolják, hogy a kínai kormány azért lép fel ilyen határozottan a nőies férfiak ellen, mivel „az ázsiai férfiak elnőiesítése egy nyugati trükk”.
Lo egy másik összeesküvés-elméletet is ismertetett cikkében, miszerint az USA „kulturálisan” is meg akarja akadályozni Kína fejlődését: az elmélet szerint elnőiesíti a férfiakat, így azok „kevésbé lesznek képesek felvenni a harcot az amerikai katonákkal, ha valaha is kitörne egy háború”.
Gondolhatnánk, hogy azért költ ilyen szervezetek támogatására Amerika, mivel már „nincs jobb dolga” – viszont ez koránt sincs így.
Bár Biden próbálta ellensúlyozni a rengeteg kiadást és megadóztatni a gazdagokat, úgy tűnik a terv nem vált be: Amerika bruttó államadóssága nemrégiben átlépte a 31 ezer milliárd dollárt – adta hírül korábban a Makronóm. Az államadósság-GDP ráta pedig 137 százalékos, ami a veszélyes olasz szintet (151 százalék) közelíti.
Persze ez nem meglepő annak tudatában, hogy Biden úgy költi a pénzt, mint egy kisgyermek a cukorkaboltban.
Március elején szintén egy esélyegyenlőségi szervezet támogatásáról döntött, emellett pedig rengeteg pénzt ölt a háborúba is, sőt: többet költött eddig az ukrán konfliktusra, mint az afgán háború első öt évében – számokban kifejezve összesen 8 milliárd dollárt (3300 milliárd forintot) áldozott fel eddig Biden a háború oltárán.
Vajon meddig süllyed még ez a hajó?
Borítókép: MTI/EPA/Justin Lane